Stačí vyplniť kontaktné údaje a orientačnú cenovú ponuku máte o pár sekúnd vo Vašej schránke.
Čo odporúčame strážiť? Pri rodinnom dome sa zameriavame hlavne na stráženie obytnej časti domu detektormi pohybu. Bežné je strážiť garáž, prípadne záhradný domček. Ďalšie bežné typy senzorov sú magnetické kontakty, ktoré sa inštalujú na otvárateľné okná a dvere, záplavové detektory v miestach, kde v prípade poruchy môže dôjsť k úniku kvapaliny, alebo detektory požiaru a rôznych plynov.
Ako sa montujú detektory? Najčastejšie sa detektory montujú priamo na stenu, alebo strop. Upevnenie volíme vždy podľa podkladového materiálu. Naši technici sú vybavení vhodným kotviacim materiálom. Používame vždy vhodné hmoždinky pre betón, dutú tehlu alebo do zateplenia. Niektoré detektory je možné na stenu aj nalepiť priemyselným lepidlom.
Ako sú detektory napájané? Každý detektor je napojený jedným samostatným káblom, ktorý zabezpečuje aj napájanie elektrickou energiou, aj prenos signalizácie. V ideálnom prípade je kabeláž pripravená a zabudovaná do stien už v rámci hrubej stavby a elektrických rozvodov. V druhom prípade, je možné ešte pred zatepľovaním stien káble viesť po povrchu stien a zateplenie káble prekryje. Pokiaľ však kabeláž chýba úplne, vtedy hľadáme možnosti, ako viesť kabeláž, čo naviac skryto - v podhľadoch, alebo po povale. Až v úplne poslednom prípade pristupujeme k montáži káblových žľabov, ktoré nie vždy spĺňajú estetické očakávania. Pri alarmoch je už dnes možné použitie aj bezdôtových komponentov, ktoré nepotrebujú žiadne káble a napájané sú batériou, ktorá vydrží roky a systém Vás upozorní v prípade potreby výmeny batérie.
Čo to celé riadi, a ako to funguje? Mozog celého systému je ústredňa. Je to jednoduchá biela skrinka namontovaná v technickej miestnosti, alebo na inom mieste, ktoré nie je úplne ľahko dostupné. Ústredňa obsahuje riadiacu jednotku, komunikátor, ktorý odosiela informácie o poplachoch a umožňuje ovládanie systému, zdroj energie a záložnú batériu pre prípad výpadku napájania alebo sabotáže. Notifikácie o poplachu môžete dostať formou push notifikácie v mobilnej appke, SMS, alebo ako telefonát. Pre komunikáciu ústredňa potrebuje pripojenie do internetu a/alebo SIM kartu od mobilného operátora s povolenými SMS, hlasovými a dátovými službami.
Ako viem systém ovládať a kontrolovať? Naši technici Vás pri montáži zaškolia na používanie systému. Základný a najjednoduchší spôsob ako systém ovládať je priamo na klávesnici s displejom, ktorá býva umiestnená pri hlavom vstupe do objektu. Pohodlnejší spôsob však ponúka bezplatná mobilná appka na telefón alebo tablet.
A čo ak mám domáce zvieratá? Vašich domácich miláčikov môžete pokojne nechať doma a alarm aktivovať. V ponuke máme aj pohybové detektory, ktoré sú prispôsobené tak aby nespôsobovali falošné poplachy spôsobené malými domácimi zvieratami. Túto informáciu nám však povedzte ešte pred inštaláciou systému aby sme pre vás zvolili práve tieto detektory.
Ako dlho trvá montáž? Pri rodinných domoch je to zvyčajne 1 deň.
Robíte aj osobné obhliadky? Vďaka mnohoročným skúsenostiam, na vypracovanie cenovej ponuky z našej strany už nevyžadujeme osobnú obhliadku vášho rodinného domu. Na základe fotiek, pôdrysu, alebo projektovej dokumentácie vieme navrhnúť počet kamier aj stanoviť metre kabeláže. Naši technici si na každú montáž nosia dostatočný počet kabeláže aj ostatného materiálu a môžete sa teda aj priamo pri montáži rozhodnúť ak je potrebná drobná zmena. Navyše vo väčšine prípadov už máte káble pripravené a nie je teda iná možnosť iba namontovať detektory na miesta, kde sú už káble vyvedené.
Mobilná appka Mobilná appka Vám ponúka možnosť ovládať alarm na diaľku a zároveň zobrazenie stavu zón (podsystémov) na mobilných zariadeniach. Stačí si bezplatne stiahnuť aplikáciu z obchodu AppStore alebo Google Play.