Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Čo odporúčame strážiť?
V dočasných staveniskových kanceláriach sa zameriavame hlavne na stráženie miestností kde sa nachádza výpočtová technicka, dokumenty a prípadné náradie. Najčastejšie sú detektory pohybu a magnetické kontakty. Ďalšie bežné typy senzorov sú záplavové detektory v miestach, kde v prípade poruchy môže dôjsť k úniku kvapaliny, alebo detektory požiaru a rôznych plynov.
ilustračný obrázok  k popisu
Ako sa montujú detektory?
Najčastejšie sa detektory montujú priamo na stenu, alebo strop. Upevnenie volíme vždy podľa podkladového materiálu. Naši technici sú vybavení vhodným kotviacim materiálom. Používame vždy vhodné hmoždinky pre betón, dutú tehlu alebo do zateplenia. Niektoré detektory je možné na stenu aj nalepiť priemyselným lepidlom.
ilustračný obrázok  k popisu
Ako sú detektory napájané?
Každý detektor je napojený jedným samostatným káblom, ktorý zabezpečuje aj napájanie elektrickou energiou, aj prenos signalizácie. Kabeláž ukladáme do ochranných rúrok, ktoré ju chránia pred vonkajšími vplyvmi a úmyselným alebo aj náhodným poškodením. Pri alarmoch je už dnes možné použitie aj bezdôtových komponentov, ktoré nepotrebujú žiadne káble a napájané sú batériou, ktorá vydrží roky a systém Vás upozorní v prípade potreby výmeny batérie.
ilustračný obrázok  k popisu
Čo to celé riadi, a ako to funguje?
Mozog celého systému je ústredňa. Je to jednoduchá biela skrinka namontovaná v hlavnej miestnosti, alebo na inom mieste, ktoré nie je úplne ľahko dostupné. Ústredňa obsahuje riadiacu jednotku, komunikátor, ktorý odosiela informácie o poplachoch a umožňuje ovládanie systému, zdroj energie a záložnú batériu pre prípad výpadku napájania alebo sabotáže. Notifikácie o poplachu môžete dostať formou push notifikácie v mobilnej appke, SMS, alebo ako telefonát. Pre komunikáciu ústredňa potrebuje pripojenie do internetu a/alebo SIM kartu od mobilného operátora s povolenými SMS, hlasovými a dátovými službami. Na dočasných stavenickách odporúčame zvážiť aj možnosť nepretržitého dohľadu nad vašim objetom pripojením na pult centrálnej ochrany (PCO) čo je služba, ktorú poskytujú iné špecializované firmy.
ilustračný obrázok  k popisu
Ako viem systém ovládať a kontrolovať?
Naši technici Vás pri montáži zaškolia na používanie systému. Základný a najjednoduchší spôsob ako systém ovládať je priamo na klávesnici s displejom, ktorá býva umiestnená pri hlavom vstupe do objektu. Pohodlnejší spôsob však ponúka bezplatná mobilná appka na telefón alebo tablet, a v prípade pripojenia na PCO je možné systém riadiť aj diaľkovo.
ilustračný obrázok  k popisu
Ako dlho trvá montáž?
Pri bežných priestoroch je to zvyčajne 1 deň.
ilustračný obrázok  k popisu
Robíte aj osobné obhliadky?
Vďaka mnohoročným skúsenostiam, na vypracovanie cenovej ponuky z našej strany už nevyžadujeme osobnú obhliadku priestorov. Naši technici si na každú montáž nosia dostatočný počet kabeláže aj ostatného materiálu a môžete sa teda aj priamo pri montáži rozhodnúť ak je potrebná drobná zmena.
ilustračný obrázok  k popisu
Mobilná appka
Mobilná appka Vám ponúka možnosť ovládať alarm na diaľku a zároveň zobrazenie stavu zón (podsystémov) na mobilných zariadeniach. Stačí si bezplatne stiahnuť aplikáciu z obchodu AppStore alebo Google Play.