Prenájom kamerového systému je vhodný na rôzne dočasné akcie ako sú festivaly, meetingy, koncerty a iné. Systém vieme po dohode, počas akcie aj prevádzkovať a poskytnúť k dispozícii technika.
Čo odporúčame monitorovať? Pri dočasných kamerových systémoch je najdôležitejšia bezpečnosť návštevníkov a identifikácia prípadných incidentov a následná notifikácia príslušných záchranných alebo bezpečnostných zložiek.
Ako sa montujú kamery? Kamery sa montujú zvyčajne na prenosné konštrukčné prvky pódií, alebo LED obrazoviek, tribúny, stĺpy verejného osvetlenia, výložníky, ale iné vhodné miesta. Vzhľadom na pokrývanie veľkých, otvorených plôch sa väčšinou inštaluju otočné kamery (PTZ), ktoré je možné vzdialene podľa potreby otáčať a približovať obraz. V prípade použitia statických kamier sú vhodnejšie kamery v prevedení bullet (tubus). Pri montáži na stĺpy je kamera inštalovaná na špeciálny adaptér pre montáž na stĺp a uchytená pomocou kovovej pásky.
Ako sú kamery napájané? Pokiaľ je to možné je každá kamera napojená jedným samostatným káblom, ktorý zabezpečuje aj napájanie elektrickou energiou (PoE - power over ethernet), aj prenos videa. V opačných prípadoch, kde takáto možnosť nie je, je potrebný aj technologický rozvádzač v ktorom je potrebná elektronika pre zmenu napätia, ochrany a záložné batérie. S ohľadom na rozsah inštalácie je potrebné už uvažovať aj s podružnými rozbočovačmi (poe switch), ale aj optickými prepojmi a konvertormi pretože nie vždy je fyzicky možné dotiahnuť kábel od každej kamery priamo do záznamníka.
Kde sa ukladá obraz kamier? Mozog celého systému, ktorý sa stará aj o ukladanie záznamu je záznamník (NVR). Je to zariadenie približne o veľkosti notebooku, do ktorého sú napojené káble od všetkých kamier. Záznamník má dátové úložisko - pevný disk (HDD), ktorý je prispôsobený pre nepretržitú prevádzku a jeho veľkosť určíme pri návrhu systému podľa počtu kamier a ich rozlíšenia. Kapacitu navrhujeme v závislosti od počtu kamier a dĺžky trvania akcie. Odporúčame tiež použiť záložný zdroj napájania (UPS), ktorý ochráni záznamník pred prípadnými výkyvmi napätia v elektrickej sieti a rovnako aj pri krátkodobých výpadkoch napájania. Použitím UPS zabezpečíte bezporuchovú prevádzku systému a môžete predĺžiť aj jeho celkovú životnosť.
Ako si môžem pozrieť obraz a ovládať kamery? Naši technici Vás pri montáži zaškolia na používanie systému. Základný a najjednoduchší spôsob ako prezerať a ovládať systém je priamo napojením na monitor cez HDMI a pripojením USB myšky. Pohodlnejší spôsob, pokiaľ je na stavbe možnosť internetového pripojenia však ponúka bezplatná mobilná appka na telefón alebo tablet, prípadne na notebook. V prípade požiadavky je možné kamerový systém napojiť aj na pult centrálj ochrany (PCO) - tejto službe sa venujú špecializované firmy.
Čo všetko môžem sledovať (GDPR)? Pre použitie kamerového systému je potrebné mať vypracovanú dokumentáciu v zmysle GDPR. V tejto dokumentácii sú vyhotovené aj snímky pohľadu kamier aby sa predišlo neskoršej zmene pohľadu kamery mimo stanovenú oblasť. Pred spustením kamerového systému do ostrej prevádzky je nutné monitorovanú lokalitu aj viditeľne označiť tabuľkami alebo nálepkami s informáiou o prevádzkovateľovi systému.
Ako dlho trvá montáž Pri väčších systémoch nie je možné odhadnúť čas potrebný na inštaláciu nakoľko sa jedná vždy o špecifický prípad. Zvyčajne sa však montáž dá zrealizovať v priebehu 2 - 3 dní.
Robíte aj osobné obhliadky? Zvyčajnie nie, ale závisí to aj od situácie. Nakoľko ja jedná vždy o špecifický prípad, a organizátor má vyrpacovaný plán koridorov a záujmových miest nie je vždy nutná osobná obhliadka, napríkald pri festivaloch na otvorených priestranstvách, pokiaľ sa však jedná o akciu v uzavretých priestoroch je obhliadka prospešná.
Nočné videnie Kamery sú vybavené najmodernejšou infračervenou diódou, ktorá poskytuje vynikajúcu kvalitu obrazu aj v noci.
Mobilná appka Kamery ponúkajú živé zobrazenie obrazu na mobilných zariadeniach. Stačí si bezplatne stiahnuť aplikáciu EasyLive z obchodu AppStore alebo Google Play a vychutnať si vzdialené sledovanie z kamier.
Power over ethernet Kamery sú napájané cez PoE v štandarde 802.3af. Toto riešenie umožňuje súčasné napájanie kamery z PoE switchu a odosielanie údajov do NVR prostredníctvom jediného sieťového kábla. Na napájanie nie je potrebná dodatočná kabeláž, čo znižuje náklady na inštaláciu.