Cookie Consent by Free Privacy Policy website
ilustračný obrázok  k popisu
Z čoho sa skladá videovrátnik?
Na bytovom dome sa používame systémy videovrátnik v modulárnej konfigurácii. Zvonček s kamerou a ostatnými prídavnými modulmi ako sú bezkontaktná čitačka čipov, alebo kódová klávesnica je umiestnený pri hlavnom vchode, prípadne aj zadnom vstupe. Každá bytová jednotka má svoj monitor umiestnený v interiéri, ktorý sa aktivuje pri zazvonení na príslušnú menovku, alebo zadaní čiselnej kombinácie priradenej k danému bytu. Tento monitor je prepojený aj so zvonkovým tlačidlom pri samotnom vstupe do bytu.
ilustračný obrázok  k popisu
Ako to funguje?
Pri zazvonení na príslušnú menovku, alebo zadaní čiselnej kombinácie priradenej k danému bytu sa aktivuje interiérový monitor a pomocou dotykovej obrazovky môžete prichádzajúci hovor zdvihnúť, odmietnuť, a zároveň aj na diaľku otvoriť dvere.
ilustračný obrázok  k popisu
Ako sú komponenty napájané?
Každý komponent je napojený jedným samostatným káblom, ktorý zabezpečuje aj napájanie elektrickou energiou (PoE - power over ethernet), aj prenos videa a ovládanie. Toto platí pre digitálne IP videovrátniky. Iné kamery v našej ponuke nenájdete. Ak chcete aj na diaľku ovládať elektrický zámok, alebo magnetický zámok je potrebný ešte jeden kábel pre napájanie elektrického zámku. Jednotka, ktorá napája a navzájom prepája všetky komponenty je zvyčajne uložená niekde v spoločných priestoroch v rozvádzači a nevyžaduje si údržbu. V bytových domoch je tiež dôležitý prvok záložný zdroj napájania (UPS), ktorý ochráni komponenty pred prípadnými výkyvmi napätia v elektrickej sieti a rovnako aj pri krátkodobých výpadkoch napájania. Použitím UPS zabezpečíte bezporuchovú prevádzku systému a môžete predĺžiť aj jeho celkovú životnosť
ilustračný obrázok  k popisu
Ako môžem systém ovládať?
Naši technici pri montáži zaškolia na používanie systému každého osobitne. Základný a najjednoduchší spôsob ako systém ovládať je priamo na dotykovom monitore s displejom, ktorý býva umiestnený priamo pri vstupe do bytu.
ilustračný obrázok  k popisu
Ako dlho trvá montáž?
Podľa počtu bytových jednotiek. Vyhotovenie novej kabeláže zaberie 2 až 3 dni, následne je potrebná súčinnosť obyvateľov a namontovať monitor do každej bytovej jednotky. To sa dá v prípade dobrej spolupráce a plánovania zvládnuť v priebehu 14 dní.
ilustračný obrázok  k popisu
Robíte aj osobné obhliadky?
Vďaka mnohoročným skúsenostiam, na vypracovanie cenovej ponuky z našej strany už nevyžadujeme osobnú obhliadku vášho bytového domu. Na základe fotiek, pôdrysu, alebo projektovej dokumentácie vieme navrhnúť umiestnenie komponentov aj stanoviť metre kabeláže. Naši technici si na každú montáž nosia dostatočný počet kabeláže aj ostatného materiálu a môžete sa teda aj priamo pri montáži rozhodnúť ak je potrebná drobná zmena.