Cookie Consent by Free Privacy Policy website
ilustračný obrázok  k popisu
Z čoho sa skladá videovrátnik?
V kancelárskych priestoroch používame systémy videovrátnik v modulárnej konfigurácii. Zvonček s kamerou a ostatnými prídavnými modulmi ako sú bezkontaktná čitačka čipov, alebo kódová klávesnica je umiestnený pri hlavnom vchode, prípadne aj vysunutom vstupe napríklad na parkovisko.
ilustračný obrázok  k popisu
Ako to funguje?
Pri zazvonení na príslušnú menovku, alebo zadaní čiselnej kombinácie priradenej k danému nájomníkovi sa interiérový monitor aktivuje, a pomocou dotykovej obrazovky môžete prichádzajúci hovor zdvihnúť, odmietnuť, a zároveň aj na diaľku otvoriť dvere, alebo závoru.
ilustračný obrázok  k popisu
Ako sú komponenty napájané?
Každý komponent je napojený jedným samostatným káblom, ktorý zabezpečuje aj napájanie elektrickou energiou (PoE - power over ethernet), aj prenos videa a ovládanie. Toto platí pre digitálne IP videovrátniky. Iné kamery v našej ponuke nenájdete. Ak chcete aj na diaľku ovládať elektrický zámok, alebo magnetický zámok je potrebný ešte jeden kábel pre napájanie elektrického zámku. Jednotka, ktorá napája a navzájom prepája všetky komponenty je zvyčajne uložená niekde v spoločných priestoroch v rozvádzači a nevyžaduje si údržbu. Pri náročnejších inštaláciach je tiež dôležitý prvok záložný zdroj napájania (UPS), ktorý ochráni komponenty pred prípadnými výkyvmi napätia v elektrickej sieti a rovnako aj pri krátkodobých výpadkoch napájania. Použitím UPS zabezpečíte bezporuchovú prevádzku systému a môžete predĺžiť aj jeho celkovú životnosť
ilustračný obrázok  k popisu
Ako môžem systém ovládať?
Naši technici pri montáži zaškolia na používanie systému každého osobitne. Základný a najjednoduchší spôsob ako systém ovládať je priamo na dotykovom monitore s displejom. Pri kancelárskych budováých systém ponúka aj hlavnú centrálnu obládaciu jednotku na vrátnici, z tejto jednotky môže potom vrátnica hovor prepojiť na príslušného nájomcu alebo oddelenie.
ilustračný obrázok  k popisu
Ako dlho trvá montáž?
V závislosti od zložitosti inštalácie. Pri kancelárskych budovách najviac času zaberie príprava kabeláže.
ilustračný obrázok  k popisu
Robíte aj osobné obhliadky?
Vďaka mnohoročným skúsenostiam, na vypracovanie cenovej ponuky z našej strany už často nevyžadujeme osobnú obhliadku. Na základe fotiek, pôdrysu, alebo projektovej dokumentácie vieme navrhnúť umiestnenie komponentov aj stanoviť metre kabeláže. Naši technici si na každú montáž nosia dostatočný počet kabeláže aj ostatného materiálu a môžete sa teda aj priamo pri montáži rozhodnúť ak je potrebná drobná zmena.